• DOLAR
  5,3343
  % 0,27
 • EURO
  6,0986
  % 0,31
 • ALTIN
  209,5348
  % 0,71
 • BIST
  93.616,45
  % 0,34
İdlib’de Kardeşlerin Savaşı Gün Geçtikçe Kızışıyor

İdlib’de Kardeşlerin Savaşı Gün Geçtikçe Kızışıyor

İdlib’de Kardeşlerin Savaşı Gün Geçtikçe Kızışıyor

 

Dün Halep batısında Kefer Hamra köyünde HTŞ ve Zengi grubu arasında anlaşmazlıklar yaşandı.

Yerel kaynaklar tarafından aktarılan haberlere göre Kefr Hamra’da hiçbir grup tarafından karargâh kurulmayacağı her grubun karargâhı köyün dışına taşımasına karar verilmişti. Zengi grubu dün köye gelip birkaç karargâh kurunca HTŞ’li bazı militanlar ile aralarında başlayan sözlü atışma ufak bir çatışmaya dönüşmüş Zengi taraftarı 3 kişi HTŞ taraftarı 1 kişi yaralanmıştı.

Daha sonra olayları sakinleştirmek için arabulucu olarak HTŞ’nin 2 emiri ve birkaç koruması Kefr Hamra’da ki Zengi karargâhına gelip Zengi’nin köyden çıkmasını istedi. Sonrasında 1 Zengi unsuru tarafından araçlarında iken ateş açılan HTŞ’nin Batı Halep Şer’isi Ebu Turab Eş-Şer-i ve kontrol noktaları emiri Hattab Ebu Ekrem açılan ateş sonrası ölürken yanlarındaki birkaç koruma ise yaralandı.

*Öldürülen HTŞ Şerilerinden Ebu Turab

Dün gece seferberlik ilan eden 2 grup arasında bugün sabah Daret İzze- Termanin, Daret İzze-Salve yolları arasında çatışmalar başladı. Bu çatışmalar sebebiyle Halk bu yolları kullanamıyor. Öte yandan HTŞ tarafından yayınlanan beyanatta, Zengi hareketinin 2 komutanı öldürenleri kendilerine teslim etmelerini talep ettiği ve teslim edilmediği takdirde Allah katında tüm Zengi taraftarlarının bu zulme ortak olduğu yazıldı.

Son 1 yıldır Nusayri Rejim milislerine 1 kurşun dahi sıkmayan bu iki azgın grup zaman zaman birbirine saldırıp iki taraftan da ağır zayiatlar verilmesine sebep oluyorlar. 4 yıl önce sahve grupları İslam Devletine saldırdığında HTŞ ve El-Kaide, İslam Devleti Müslüman kanı döküyor diyerek İslam Devletine karşı algı operasyonu oluşturmuş ve iftiralar atmıştı.

İslam Devleti riddetlerini delillendirmesi sonucu Müslüman görmediği sahve grupları ile savaşıyordu, Zira onlar Allah’ın şeriatı için değil Demokrasi için savaştıklarını ilan etmişlerdi. Ve bunlara rağmen HTŞ ve El-Kaide uzantıları onları Müslüman ilan etmiş onlara karşı savaşmanın Haricilik olduğunu ve Müslüman kanı dökmek olduğunu İddia etmişlerdi. Ama bugün kendileri Müslüman gördükleri kardeşleri ile en ufak bir sorun yüzünden savaş açıp kardeşlerinin kanlarını akıtıp onları öldürebiliyorlar ve bunun kendilerinin Müslüman olarak addettikleri kişilerin kanının dökülmesi ve fitne olduğunu örtbas ediyorlar.

Onların bunca çelişki içerisinde olmalarına rağmen insanları kandırmaları ve sanki doğru olanı yaparcasına hareket etmeleri ne kadar da şaşılacak bir durumdur. Bunu ne dilendiren var neden kınayan, Suçlu kendilerinden oldu mu Yahudiler gibi sessiz kalırlar, ama suçu işleyen bir başkası ise onu büyütür, süsler ve kendilerini üzüntüden hırpalarlar.

İşte bunlar da cihadın Yahudileridir!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Hamd Alemlerin Rabbi Olan Allah(c.c) a Mahsustur , Salat ve Selam Alemlere Kılıçla Rahmet Olarak Gönderilen Nebiyil Emin in ve Onun Pak Ashabının Üzerine Olsun.

  İslam Devleti’nin küfre karşı savaşında yalnız bırakılması , Hatta yalnız bırakmanın da ötesinde haçlı koalisyonunun safında yer almakla, İslam a karşı savaşarak ve kafirleri dost edinerek Maide suresinin 51.Ayetine göre kafir oldular. İslam Devletiyle savaş her cephede sürüyor . Medya karalıyor , Kafirler! ise Devle yi tekfir ediyor , haçlı koalisyonunun tasmalı köpekleri karadan saldırıyor , haçlı uçakları ise bombalıyor . Sebebi mi ? Hiçbir kavmin getirmediği bir Raşidi Hilafet ve Şeriatla hükmediyorlar.Bu da Tağutların çıkarlarına ve yönetimlerine karşı birer bıçak oldular. Aklı Selim olan ve Aklı başkalarının elinde olmayan bir insan , İslam Devletinin hak yolda olduğunu görür. İslam Devleti , kafirleri bu kadar kızdıracak ne getirdi sorusunun cevabı herşeyi günyüzüne çıkartır. Şayet Dewle hak yolda olmasaydı ,Hilafet ve Şeriatla hükmetmeseydi kafirlerin zulmüyle karşılaşmazdı, tıpkı HTŞ ve ÖSO gibi olurdu ve kafirlerle savaşmazdı . Ama Dewle , hiçbir kınayıcının kınamasından kormayan ve bu uğurda canlarını feda eden hak ehlidirler.

  Maide Suresi 54.Ayet:
  “Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, (bilin ki)
  Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir ki, Allah onları
  sever, onlar da Allah’ı severler. Onlar mü’minlere karşı alçak
  gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar. Allah yolunda
  cihad ederler. (Bu yolda) hiçbir kınayıcının kınamasından
  da korkmazlar. İşte bu, Allah’ın bir lütfudur. Onu dilediğine
  verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.”

 2. Hakkari’li kardeş Rabbim ecrini versin.Evet biz İslam devletinin küffar ordusuna ve onların tasmalı köpeklerine karşı savaştığını ve onların hak yol üzere olup Allah in seriatini ikame ettigine şahitiz.Ve ufacik bir şüphemizde yoktur.Rabbim İslam Devletindeki kardeşlerden razı olsun.Halifemizi korusun.Devletimizin hudutlarini genişletsin.o necis kafirlerde kinlerinden çatlayip gebersin.Allahumme amin…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM