• DOLAR
  5,3343
  % 0,27
 • EURO
  6,0986
  % 0,31
 • ALTIN
  209,5348
  % 0,71
 • BIST
  93.616,45
  % 0,34
Şam Düşleri: ‘Herşeyin üstesinden geleceğiz’

Şam Düşleri: ‘Herşeyin üstesinden geleceğiz’

Şam Düşleri: ‘Herşeyin üstesinden geleceğiz’

 

Kendi ülkesinde Rusya’nın hizmetkarı olan Esad ve hükümet yetkilileri Alah’ın dilemesi ile Rusya’nın onlara verdiği geçici zafer ile halen herşeyin eskisi gibi olacağına inanmaya devam ediyorlar.

İslam Devleti’nin Suriye’de cihada başlaması ile neredeyse yok olma sürecine giren Esad Allah’ın dilemesi ile kendisine müttefik olarak Rusya’yı buldu ve günler onlar için döndü bu Allah azze ve cellenin sünnetidir, uygular ki saflardan temiz ve pisler ayrılsın.

Şu an geldiğimiz durumda Sahavatın onlara sattığı topraklarla bir başarı elde ettiğini zanneden Suriye Ordusu’nda general Hasan Ahmed Hasan gündemdeki olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Suriyeli General Hasan Ahmed Hasan, Türkiye’nin İdlib’in Şam’ın kontrolüne geçme sürecini kasıtlı olarak uzattığını, ancak bunun ne olursa olsun gerçekleşeceğini söyledi. Hasan, Afrin’de kontrolü diplomatik yolla ele alamazlarsa güç kullanacaklarını kaydetti.

Suriyeli General Hasan Ahmed Hasan, Astana süreci çerçevesinde kurulan gerilimi azaltma bölgelerinin üçünün Suriye hükümetinin kontrolüne geçtiğini ifade etti. Sputnik’e konuşan Hasan “Gerçeğe mantıksal ve ilmi olarak yaklaşıldığında, İdlib’in de bu anlamda bir istisna olmadığı açık. Türkiye süreci uzatabilir, manevra yapabilir… Ancak Türkiye NATO’nun karakolu olsa da İdlib ve Suriye’nin diğer bölgelerinin akıbeti de böyle olacak. Vatanlarının kucağına dönecek, terörden ve terörün patronlarından kurtulacaklar” ifadelerini kullandı.

Hasan, üç gerilimi azaltma bölgesinin Şam’ın kontrolüne döndürülmesinde Rus diplomasisi ve Suriye ordusunun askeri faaliyetlerinin etkili olduğunu kaydetti.

 

‘AFRİN’DE KONTROLÜ ELE ALAMAZSAK GÜÇ KULLANIRIZ’
Hasan, Şam’ın siyasi yollarla Afrin’de kontrolü geri alamazsa güç kullanmaya başlayacağını söyledi.
Hasan “Suriyeliler Afrin’i gerek siyasi süreçle, gerek istikrar süreciyle başarılı şekilde kontrolüne döndürecek. Sadece Afrin’i değil, ülkeyi… Başka seçenek kalmazsa, durum çıkmaza girdiğinde ordu eli kolu bağlı oturmayacak” dedi.

 

‘BÖLGELERİMİZİ NE TÜRKİYE’YE NE ABD’YE NE DE BAŞKA GÜÇLERE BIRAKACAĞIZ’

Hasan, Türkiye, ABD ya da başka güçlerin kontrolündeki tüm bölgeleri geri alacaklarını vurguladı.

Hasan “Suriye’nin Türkiye, ABD ya da başka bir tarafın kontrolündeki herhangi bir bölgeyi bırakacağını düşünenler bir kez daha düşünsün. Türkiye ve Türkiye’nin desteklediği güçlerin kontrolündeki ya da ABD, NATO ve ABD öncülüğündeki koalisyonun kontrolündeki bölgeleri geri alabilmek için birkaç yöntem var” dedi.

 

‘HER ŞEYİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ’

Hasan, bölgelerin barışçıl yolla alınabileceğini, ancak siyasi süreç işe yaramazsa güç kullanılacağının altını çizerek “Birçok kırılma noktasını yaşadık, çoğunun üstesinden geldik. Ancak kendimden emin bir şekilde hepsinin üstesinden gelineceğini söyleyebilirim. Bunun için belki büyük bir bedel ödememiz gerekir. Suriye halkı, ordusu ve hükümeti bu bedeli ödemeye hazır olduklarını ve bunu yapabileceklerini kanıtladı” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM